İki acil tıp uzmanı enerjik ve tok kalmak için yedikleri 7 yiyeceği anlatıyor

Uzmanlar, makalede, “Çoğu insan, doktorların mükemmel beslenme alışkanlıklarına sahip olduğunu varsayar. Ancak günlerimiz yoğun ve nadiren planlanmış molalarımız oluyor. Birçoğumuz tam bir yemek yemek için oturmadan tüm vardiyaya gideriz” diyor.

İki uzman makalede gün boyu sağlıklı, tok ve enerjik kalmak için yedikleri yiyecekleri anlatmışlar. (Not: Her bünye farklıdır bu nedenle diyetinize önerileri eklemeden önce bir uzmana danışın)

Bahsettikleri 7 yiyecek ve yorumları ise şöyle:

Fındık

Fındık, protein açısından yüksektir. Ancak kalori ve doymuş yağ içeriği artabilir, bu nedenle bunları ölçülü olarak yiyin. Çok fazla doymuş yağ, LDL kolesterolünüzü (kalp hastalığına ve felçlere katkıda bulunan tür) yükseltebilir. Vücudumuzun ihtiyacından daha fazla yağ, tuz veya şeker içeren kızartılmış, tuzlanmış ve şekerlenmiş kuruyemişlerden kaçınıyoruz.

Humus

Humusun ana maddesi olan nohut, lif bakımından yüksektir ve bitki bazlı protein için harika bir kaynaktır. HDL seviyelerini (sağlıklı kolesterol türü) artıran doymamış yağlar içerirler. Çalışmalar, onu diyetinize eklemenin kalp hastalığına, Tip 2 diyabete ve bazı kanserlere karşı korunmaya yardımcı olabileceğini bulmuştur .

Sebzeler

Havuç, kereviz ve küçük brokoli veya karnabahar parçaları… Bunun gibi lokma büyüklüğünde, çiğ ve kıtır kıtır, lif ve vitaminlerle dolu sebze seçeneklerini seviyoruz. Kavrulmuş tatlı patatesler de harikadır.

Avokado

  1. Avokado, kronik hastalık riskinin azalmasıyla ilişkilendirilen karotenoidler, tekli doymamış yağlar, potasyum ve lif dahil olmak üzere birkaç temel besin içerir. Üzerine bir tutam tuz veya biraz limon suyu döküldüğünde lezzetli olurlar.
  2. Zeytin

    Zeytin, tekli doymamış bir yağ asidi olan oleat bakımından yüksektir. Zeytinler genellikle salamuraya batırılır ve zamanla yüksek tuz içeren atıştırmalıklar tansiyonun yükselmesine neden olabilir. Ancak ölçülü olarak, açlığı eğlenceli ve hızlı bir şekilde giderirler.

    Kavrulmuş yosun

    Yenilebilir deniz yosunu besleyicidir ve yaygın olarak bulunur. Düşük kalorili ve yüksek liflidir.

    3. Haşlanmış yumurtaYumurta yağsız proteinle doludur. Bizim gibiyseniz ve sürekli hareket halindeyseniz size en iyi tavsiyemiz lezzetli ve hazırlaması fazla zaman almayan yiyecekler yemenizdir. Ve lütfen yemeğinizi iyi çiğneyin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir