KYK Yurt Ücreti İadesi Yapılacak mı? Bakan Kasapoğlu Açıkladı

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin ardından tüm ülkemizde yüksek öğrenim kurumlarında uzaktan eğitim kararı alındı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı KYK yurtları da depremzede vatandaşlarımıza tahsis edildi. Yaşanan gelişmeler neticesinde KYK yurtlarında kalan öğrencilerin ücretlerin ödenip ödenmeyeceği merak edilmişti. Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu yurt ücretleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

İşte detaylar…

Yaşanan deprem felaketinden sonra yüksek öğrenim kurumlarında uzaktan eğitime geçiş yapılması yönünde karar alınmıştı. KYK yurtları da depremzede vatandaşlarımıza tahsis edilmişti.

KYK yurtlarında kalan öğrencilerin yurt ücreti ödeyip ödemeyeceği ve ödemiş oldukları ücretin iadesinin yapılıp yapılmayacağı merak konusu olmuştu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu merak edilen konuya ilişkin sosyal medya hesabından duyuru yaptı. Bakan Kasapoğlu ayrıca depremzede öğrencilerle ilgili de açıklamalarda bulundu.

Peki KYK ücretleri iade edilecek mi?

Bakan Kasapoğlu’nun açıklamalarına göre GSB yurtlarında 20 Şubat tarihine kadar olan dönem için ücretlerini ödeyen öğrencilerin ücretlerinin iade edileceği açıklandı. Kasapoğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ise şu şekildeydi;

Sevgili gençler, GSB yurtlarımıza 20 Şubat tarihine kadar olan dönem için ücret ödeyenlerin ücreti iade ediliyor. 20 Şubat itibarıyla yurtta kalan gençlerimiz ücret ödemeye devam edecek olup depremzede öğrencilerimiz ise hiçbir ödemeyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir