Şoke Edici Benzerlik: Bitcoin ve PEPE Coin Grafiğine Bakın!

Pepe Coin şu anda kripto piyasasında hakkında en çok konuşulan altcoin projelerinden birisi haline geldi. Token, daha bir aydan daha kısa bir süredir piyasada. Bununla birlikte şaşırtıcı bir performans gösterdi. Bu arada bu token’ın Bitcoin ile hiçbir ilgisi olmamasına rağmen, şaşırtıcı bir şekilde neredeyse birebir fiyat modelleri sergilediği ortaya çıktı.

Pepe Coin ile Bitcoin karşılaştırması şaşırtıcı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Pepe Coin kısa sürede en büyük meme coin’lerden biri haline geldi. Ayrıca, her türden daha fazla meme token dalgasına yol açıyor. İsminden anlayamadıysanız, Dogecoin’in Doge memi ile ilişkilendirilmesi gibi, bu da Matt Furie tarafından yaratılan Kurbağa Pepe’den esinlenilerek oluşturulmuş bir kripto.

Son birkaç hafta içinde Pepe Coin’e yatırım yapan herkes “kendini iyi hissediyor, dostum.” Çünkü, meme coin’in fiyatı son 14 gün içinde %2.500’ün üzerinde arttı. Bu kripto para standartlarına göre bile yüksek bir oran. Bu noktada holder’ların arzının çoğu önemli ölçüde kârda. Ancak Bitcoin grafiği ileride ne olacağına dair bir gösterge ise, ileride ciddi bir kar elde etme durumu söz konusu olabilir. Aşağıdaki karşılaştırmada, 4 saatlik PEPE/USDC grafiğini haftalık BTC/USD grafiğine karşı koyduk. Soldaki grafikte iki haftalık fiyat hareketi yer alıyor. Sağdaki grafik ise dört tam yılı gösteriyor. Yine de son derece benzer bir görünüme sahipler.

Bitcoin, memlerin kurbağa kralına karşı / PEPE/USDC / Kaynak: TradingView

Olağandışı Bitcoin ve PEPE karşılaştırmasına ilişkin yorum

Kripto analisti Tony “The Bull”, şu açıklamaları yapıyor. Elliott Wave Teorisi’ne göre, piyasalar fraktaldır. Bu yüzden, çeşitli zaman dilimlerinde birbirlerine benzer, tekrar eden modeller oluşturur. Basitçe söylemek gerekirse, aynı fiyat hareketinin ve davranışının çok daha yüksek bir zaman diliminde olduğu gibi saatlik veya 4 saatlik grafikte de görülmesi mümkün.

Çalışma, kitlesel kalabalık davranışına ve insan psikolojisine dayanıyor. Özellikle de bunun finansal piyasalarda nasıl açıkça tanımlanabilir dönüm noktaları yaratabileceğine odaklanıyor. İki grafiğin bu kadar benzer olmasının aynı tür spekülatif davranıştan kaynaklanıyor olması mümkün. Daha da önemlisi, eğer karşılaştırma tartışılan nedenlerden dolayı doğruysa, Pepe Coin’in yakında bir miktar kâr elde edeceğini ve bir düzeltme yapacağını gösteriyor. Elbette, meme coin’in işi henüz bitiş değil. Şimdi satış yapan herkesin çok ama çok üzgün bir kurbağa olması da muhtemel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir