Ankara’daki görüşmenin detayları ortaya çıktı! Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu’na divan başkanlığı teklifinin perde arkasını açıkladı

Büyük kurultaya kısa bir süre kalmışken, CHP cephesinde hareketlilik devam ediyor. DEVA Partili isimlerle gizli görüşmesiyle tartışma yaratan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sözcü’den İpek Özbey’e dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu, kendisine Divan Başkanı olmasını önermişti. Yaptığı bu hareketle çok konuşulan Kılıçdaroğlu’nun teklifi İmamoğlu tarafından kabul edilmişti.

Kurultay’da İmamoğlu’nun Divan Başkanlığı yapacağı kesinleşmişken, CHP liderinin tercihinin neden İmamoğlu olduğu ise oldukça merak ediliyordu.

Kılıçdaroğlu konuya ilişkin İpek Özbey’e ilk kez konuştu.

Özbey’in sorduğu “Perşembe günü Sayın Ekrem İmamoğlu ile bir görüşme yaptınız. Kurultayın divan başkanlığını önerdiniz, kabul etti. Neden İmamoğlu’na teklif ettiniz?” sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

“Ekrem Bey’in eli güçlensin diye. İstanbul’da seçimlerde eli daha güçlü olsun diye bu teklifi yaptım.”

Kılıçdaroğlu ayrıca, Özbey’in “Genel başkan değişim olmazsa ‘İstanbul’u kaybedilebilir’ görüşü hakim” ifadesin hakkında ise şunları söyledi:

“İstanbul kaybedilmeyecek.”

Çok net bir şekilde İstanbul’un kaybedilmeyeceğini belirten Kılıçdaroğlu, “İttifak olmasa dahi kaybetmeyeceğiz” dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir