Beşiktaş’ta Kadro Dışı Bırakılan Aboubakar, “Saç Ektirdiği için Oynamıyor” İddialarına Karşı Sert Yanıt Verdi!

Beşiktaş’ta kadro dışı kalan Vincent Aboubakar, sosyal medya hesabı üzerinden gündemde yer alan iddialar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.?

Beşiktaş’ta geçtiğimiz hafta alınan derbi mağlubiyetinin ardından performans düşüklüğü ve takım içindeki uyumsuzlukları nedeniyle 5 oyuncu kadro dışı bırakılmıştı.

Söz konusu 5 oyuncu arasında yer alan yıldız golcü Vincent Aboubakar, özellikle son zamanlardaki formsuzluğu ve hakkında ortaya çıkan sahte sakatlık iddiaları sebebiyle eleştiri yağmuruna tutulmuştu.

Söylentilere göre, Kamerunlu futbolcu eşinin rahatsızlığını mazeret göstererek Paris’te saç ektirme operasyonu geçirmiş ve bu süreçte sakat olduğunu söyleyerek takımla antrenmanlara çıkmamıştı.

Kadro dışı kaldığı günden itibaren sessizliğini koruyan yıldız oyuncu, bugün sosyal medya hesabı üzerinden konu hakkında bir açıklama yayınladı.

Aboubakar, yaptığı açıklamada mevcut suçlamalara artık bir son verilmesini istediği belirterek, saç ektirme operasyonunu sezon başında geçirdiğini ifade etti.

Ünlü oyuncu ayrıca, kulüpte kadro dışı bırakılmasıyla alakalı olarak, sezon içinde kulüpteki hiç bir kimseyle tartışma yaşamadığını ve disiplinsiz davranışlarda bulunmadığını dile getirdi.

Beşiktaş’ta forma giydiği her dakika tüm çabasını ve konsantrasyonunu takıma verdiğini söyleyen Aboubakar, kulübün kendisini kadro dışı bırakma kararını tekrardan değerlendireceğini iddia etti.

Vincent Aboubakar’ın Instagram üzerinden yaptığı açıklamanın tamamı:

‘Artık bu saçma suçlamalara son verelim. Bu sezon herhangi bir saç bakımı yapmadım. Geçen sezon bittikten sonra ve sezon öncesi başlamadan saçlarıma bakım yapmıştım. Bu sezon kulüpte hiç kimseyle herhangi bir tartışmam ya da disiplinsiz davranışım olmadı. Bu sezon 11 gol 3 asist yaptım. Geçen sezonun ikinci yarısında 13 gol attım. Ve hepsinden önemlisi, sözleşmeli olduğum her dakika tüm çabamı ve konsantrasyonumu takıma veriyorum. Kulüp zaten durumu yeniden değerlendirdi ve e-posta gönderdi. Hukuki davalara konu olabilecek asılsız suçlamalardan vazgeçin, işimi yapmama izin verin.’

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Aboubakar, Beşiktaş’ta tekrardan kadroya dahil edilmeli mi? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir