Cumhuriyet’in 100. yılı Türkiye’nin dört bir yanında kutlanıyor… Heyecan, gurur ve coşkuyla

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, umutları tükenmiş bir milleti Milli Mücadele ateşiyle ayağa kaldırıp Anadolu’nun vatan olmasını sağlayarak bugün 100 yaşına giren Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu.

Mustafa Kemal Atatürk’ün tabiriyle “ilelebet payidar” olacak cumhuriyetin 100. yıl dönümü ülkenin her karış toprağında heyecan, gurur ve coşkuyla kutlanıyor…

Samsun

BANDIRMA VAPURU DOLDU TAŞTI
Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktığı Bandırma vapurunun, kentte bulunan birebir aynısı olan gemi müze, vatandaşların ilgi odağı oldu. Mustafa Kemal Atatürk ve Samsun’a çıktığı 18 arkadaşının bal mumu heykellerinin bulunduğu gemi müze Bandırma Vapuru’nu ziyaret edenler, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Denizli

ASKER, TÜFEKLİ GÖSTERİ YAPTI

Denizli’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Pamukkale Kaymakamlığı önünde kurulan tören alanında gerçekleşti. ül birliği ile hareket etmenin bir bütün olmanın adıdır” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından Çocuk Korosu öğrencileri üç şarkılık konser verdi. Konserin ardından halk oyunları gösterisi gerçekleşti.

Denizli

Jandarma Asayiş Bölük Komutanlığı askerleri ‘Tüfekli Hareketler’ gösterisi gerçekleştirdi. Ayakta alkışlanan gösteride kamuflajlı askerler büyük beğeni topladı. Daha sonra gerçekleştirilen geçit töreninde askeri birlikler, gaziler, öğrenciler, sporcular halkı selamladı. Geçit töreninde dev Türk Bayrağı ve Atatürk posteri taşındı. Pamukkale Üniversitesi’nin teknofest takımları dereceye giren projeleri ile yürüyüşte yer aldı. Üniversitenin diğer öğrenci kulüpleri de yürüyüşte yer aldı.

Ardahan

ARDAHAN
Ardahan’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları kapsamında Kongre Caddesinde tören düzenlendi.

Erzurum

ERZURUM

Erzurum’da, Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığınca organize edilen Palandöken Dağı 100. Yıl Zirve Bayrak Yürüyüşü’ne katılan gruptakiler, zirvede Türk bayrağı ve Atatürk posteri açtı.

Kars

Karahamza köyü

Kars’ın Selim ilçesi Karahamza köyü İlk ve Ortaokul öğrencileri de Cumhuriyetin 100. yılını nedeniyle “Yaşasın Cumhuriyet yürüyüşü” düzenlendi.

Kars

Okul önünde toplanan öğrenciler, öğretmenlerinin gözetiminde Atatürk posteri ve Türk bayrakları eşliğinde marşlar söyleyerek köyde yaklaşık 5 kilometre yürüdü. Yürüyüşe veliler de yarış atlarıyla eşlik etti.

Hakkari

HAKKARİ

Hakkari’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılı dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Valilik önündeki törende Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son bulan törene Vali ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Mehmet Yasin Kalın, vali yardımcıları, kurum amirleri, sivil toplum ve siyasi parti temsilcileri, asker ve polisleri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir