Eylül Öztürk’ün Açıklamalarını Sahte Bulan Müge ve Gülşen, Sosyal Medya Fenomenine Hiç Acımadı!

Lüks hayatlarıyla gündemden düşmeyen Dilan Polat ve Engin Polat tutuklandı. Polat ailesi tutuklanınca ortalığın sakinleyeceğini düşünenler çok yanıldı. Yaşanandalar sonra aynı Polat gibi yaşam süren fenomenler de mercek altına alındı. Gözlerin çevrildiği isimlerden olan sosyal medya fenomeni Eylül Öztürk açıklamalarda bulundu. 2. Sayfa sunucuları Müge ve Gülşen, açıklama yapan Öztürk’e hiç acımadı.

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=wJXnZ…

Dilan Polat ve Engin Polat ikilisinin tutuklanmasının ardından gözler bu denli zengin hayat yaşayan sosyal fenomenlerine çevrildi.

Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklanan Polat çiftinden sonra mercek altına alınan fenomenlerden biri de Eylül Öztürk oldu.

Alp Kılınç’ın yayıladığı, 2019 yılına ait bu fotoğraf karesi sosyal medyada inanılmaz büyük bir yankı uyandırdı.

Karede yer alan fenomenlerin arasında Eylül Öztürk ve eşi Barış Kenan Özkan da vardı.

Show Haber, Eylül Öztürk’ün Amerika Birleşik Devletleri’nde nakit olarak 11 daire satın aldığı ve bu gayrimenkulleri akrabalarının üzerine geçirdiği iddiaları ise aldı başını yürüdü.

Eşi, oğlu ve kızıyla Amerika’ya yerleşen Eylül Öztürk aktif olarak kullandığı sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Öztürk, ‘Gündemle ilgili açıklama yapmamı bekliyorsunuz ama ben ne açıklama yapayım? Benim yaptığım açıklamanın herhangi bir hükmü olacak mı bu insanlar nezdinde mesela? Desem ki ‘o öyle değil böyle’, inanacaklar mı? İnanmayacaklar’ dedi.

Sosyal medya fenomeninin bu açıklamalar, TV8 ekranlarında yayınlana 2. Sayfa programında da işlendi. Programın sunucuları Müge ve Gülşen art arda yapılan bu paylaşıma tepki gösterdi.

“Bu sakinlik normal bir sakinlik değil” diyen Müge Dağıstanlı, Dilan Polat’ın açıklama yaparken hissettiklerini gördüğü fark ederek Öztürk hakkında, “tüm duygulardan sıyrılmış gibi görünen ama içten içe endişe, korku ve paniğin hüküm sürdüğü bir yapı” ifadelerini kullandı.

Gülşen Yüksel ise “Bu arada saçımı tararken, bir laf vardı da neyse söylemeyeceğim. Ortalık yanarken durun ben de bir açıklama yapayım ama öyle doğal olsun ki hem de saçımı tarayayım. Doğal doğal bir açıklama çekeyim. Çok da umursamadığım anlaşılsın. Çok da panik ve korku içinde olmadığımı da herkes anlasın” dedi.

Öztürk’ün bu paylaşımı özellikle banyoda çektiğini vurgulayan Gülşen “Takipçileriyle dertleşir gibi. Fenomenlerin takipçileriyle dertleşmesini bilirsiniz, o kadar samimiyetsizdir ki o dertleşme…” ifadelerini de kullandı.

‘Ortada bir Polat örneği var. Polatlarla birlikte aynı masaya oturmuşsun. Aynı tarihte başlamış zenginleşmeler, 2019 yılında. Ya kardeşim siz nasıl tırnaklar yapmışsınız ki, bir yılda on şube vermişsiniz. Vallahi hayırlı olsun.’

Müge Dağıstanlı aynı zamanda “Nasıl olsa Amerika’dayım rahatlığı var. Türkiye’de olsa işler daha başka olurdu. Sade vatandaş olarak düşün 1.5-2 yılda kıt kanaat geçinirken nasıl bir anda Amerika’da takır takır nakit paraya ev sahibi olabilir? Bir mantıklı açıklaması yaparsa biz de anlarız” dedi.

‘Her halinden paniklediği belli oluyor, hiç inanmadığımız bir video ile merakları bitirdi’

Gülşen Yüksel “Hiçbir şeyi umursamıyorum moduna geçmiş. Maliyetli işler yapmaya devam ediyor. Orada evleri mevleri de aldı keyfi yerinde ama kimse inanmıyor Eylül” diyerek sert eleştiride bulundu.

Ünlü sunucular, Eylül Öztürk ve eşinin yaşadıkları zorlukları anlattıkları videoda söylenen “mantı alacak paramız yoktu” sözlerini hatırlattılar.

“Bir paket mantıdan, Florida’da on iki eve, milyon liralara, şubelere, zenginliğe…Bir kitap yazsınlar. Kitabın ismi de “Tırnaklarımda kazıya kazıya buraya geldim” olabilir.”

Acaba Eylül Öztürk bu söylenenlere bir cevap verecek mi? Bekleyip göreceğiz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir